Nowy kierunek szkoleń samoobrony w kraju.
SZKOLENIA
Szkolenia dla: firm | instytucji | organizacji | stowarzyszeń | szpitali | urzędów
Tematyka szkoleń:
- Samoobrona/Obrona konieczna – praktyczne zastosowanie treści artykuły 25kk o wyłączeniu odpowiedzialności karnej za podjęcie działań obronnych
- Zakres drugi – dodatkowo przedstawienie form i metod treningowych mających na celu wykształcenie odpowiedniego, zgodnego z prawem postępowania w działaniach obronnych, bez utraty ich skuteczności. Wszystko oparte o kompleksy taktyczno-techniczne i zadania scenariuszowe. Z powodu realiów napaści i występujących Nawykowych Aktów Agresji Fizycznej będziemy się poruszać głownie w obrębie walki w bliskim kontakcie. Natomiast ucieczka, zdobywanie dystansu i inne kluczowe elementy również będą poruszone. Zwłaszcza ucieczka, o której każdy mówi, a która w wielu sytuacjach będzie gwoździem do naszej trumny…
- Realia Walki Nożem – Praktyczna wiedza dotycząca posługiwania się bronią sieczną. Na rynku jest wielu instruktorów twierdzących ze uczą „noża praktycznego”, „walki nożem”, „prawdziwej walki nożem”. W praktyce oferują dość efektowne ale zupełnie nieefektywne, nieskuteczne, zarówno metody szkoleniowe jak i rozwiązania taktyczno-techniczne. Dzięki nim będziesz wyglądał jak bohater kina akcji z tą tylko różnicą, ze bardzo szybko zginiesz… Chcesz: - wiedzieć jak wygląda naprawdę walka kiedy pojawia się nóż? - poznać taktyczne, a przede wszystkim psychologiczne aspekty użycia noża? - poznać taktyki które zmaksymalizują twoje szanse na przetrwanie?
- Samoobrona/ Obrona konieczna z użyciem noża – rzeczywistość szkoleniowa wygląda tutaj podobnie, jak w poprzedniej sytuacji. Dodatkowo będzie jeszcze jedna opcja. Jeśli zdarzy się sytuacja jedna na milion i wykonasz super kombinację, to pójdziesz siedzieć na minimum 15 lat ponieważ to, co „eksperci” przedstawiają jako samoobronę, w rzeczywistości jest zabójstwem.
- zrobić wszystko by nie użyć noża
- skutecznie użyć noża w samoobronie jeśli zajdzie taka konieczność
- użyć go zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
- stwarzać i zabezpieczać możliwość ucieczki
- trzymać dystans
- demotywować napastnika do kontynuowania ataku
- stosować grappling w walce nożem, który jest konieczny z powodu realiów konfliktu
- przetrwać starcie
- nie pójść siedzieć
- Komunikacja w konflikcie i deeskalacja konfliktu. Negocjacje kryzysowe. Każda walka niesie ze sobą zagrożenie dla ciebie, niezależnie od stopnia Twojego wyszkolenia. Dodatkowo obowiązuje nas jeszcze stan prawny miejsca w jakim akurat przebywamy, który uprzykrzy nam życie nawet jeśli nasze działania były w pełni uzasadnione. Jeśli więc nie chcesz tracić zycia na leczenie urazów, pobyt w szpitalu, rozmowy z policją, prokuratorem i sędzią to lepiej żebys wiedział jak: - rozpoznawać stany emocjonalne rozmówcy - identyfikować jego potrzeby - identyfikować jego krzywdy - przypadkowo nie zaogniać konfliktu, niby nieszkodliwymi, ale źle dobranymi słowami - uspokajać rozmówcę [„uspokój się” jest złym pomysłem. Bardzo.] - doprowadzać do sytuacji w której wygracie obaj [Kompromisy są do kitu bo zawsze ktoś traci. Najczęściej obie strony…] - wykorzystać negocjacje kryzysowe jako zasłonę dymną dla zajęcia lepszej taktycznie pozycji do walki, gdyby nie dało się sytuacji załagodzić
- Postępowanie po zdarzeniu. Artykulacja zdarzenia. Musisz pamiętać, że nawet jeśli w samoobronie zrobiłeś wszystko idealnie, podręcznikowo, to i tak będziesz musiał sytuacje wyjaśnić przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości. Problemów z tym jest kilka: -Nie było ich na miejscu więc musisz uważać jakich słów używasz, ponieważ ludzie posługują się różnymi definicjami, nie tylko semantycznymi ale i emocjonalnymi słów i stwierdzeń. -W większości nie mają pojęcia o przemocy i agresji. Ich realiach i uwarunkowaniach, więc będziesz musiał im pewne kwestie z tym związane wyjaśnić -W większości nie mają pojęcia o psychofizjologii konfliktu. O tym jak organizm reaguje na sytuacje stresowe, zwłaszcza podwyższonego ryzyka i jak to wpływa na postrzeganie rzeczywistości, pracę mózgu i proces podejmowania decyzji. Tu też będziesz musiał co nieco wyjaśnić - W większości nie mają pojęcia o dynamice konfliktu i nie są świadomi tego jak szybko sprawy mogą przyjąć niemiły obrót. Śmiertelnie niemiły…
- Użycie pałki teleskopowej w samoobronie/obronie koniecznej
- Jak użyć tego narzędzia skutecznie i zgodnie z prawem
- Trzymanie dystansu
- Bezpieczne miejsca ataku
- Stwarzanie i zabezpieczanie możliwości ucieczki
- Walka w bliskim kontakcie
- Samoobrona i bezpieczeństwo kobiet Temat mocno skrzywiony przez „ekspertów” na rynku Do najpoważniejszych błędów należą: - zbyt mały a często wręcz zerowy nacisk na procedury bezpieczeństwa i prewencję Kobiety z racji gorszych parametrów fizycznych muszą być skupione na unikaniu i zapobieganiu konfliktom a nie walce z napastnikiem - zbyt mały a często wręcz zerowy nacisk na taktykę. Zwodzenie, manipulacja, wywieranie wpływu, wciąganie w pułapkę, udawanie uległości itd. - nauczanie technik i taktyk typowych dla mężczyzn
- Walka w bliskim kontakcie dla użytkowników broni palnej Blisko 80% napaści zaczyna się z odległości mniejszej niż 1m. W takich warunkach nie jest możliwym aby użyć broni palnej do obrony. Realia wymuszają, ze w większości przypadków będzie trzeba wypracować sobie sytuację do dobycia broni a często ochronić ją przed zaborem.
- Militarna walka w bliskim kontakcie Powszechnym problemem tego typu szkoleń jest zapominanie że żołnierze najczęściej pracują w grupach. Nawet jeśli sama walka w zwarciu jest nauczana na wysokim poziomie to niestety jest w niej wiele rozwiązań odpowiednich dla walki 1/1, które zupełnie nie przystają do realiów pracy w zespole. Pokaże jak: - zmodyfikować szkolenie, aby odpowiadało uwarunkowaniom działań militarnych - wykorzystać potencjał bycia w zespole - wykorzystać nóż - wykorzystać broń krótką
- Szkolenia dla Policji i służb Ochrony
- Komunikacja w konflikcie, deeskalacja, negocjacje kryzysowe.
- Procedury bezpieczeństwa
- Obezwładnianie i techniki interwencji
- Pokonywanie biernego oporu
- Walka w bliskim kontakcie
- Retencja broni
- Współdziałanie w zespole
- Artykulacja zdarzenia
2. Szkolenia rozszerzone – Rozwijamy tematy z każdej z powyższych dziedzin. Rozwijamy techniki, metody. Tworzymy nowe zadania scenariuszowe i ich warianty aby jeszcze lepiej dopasować szkolenie do potrzeb funkcjonariuszy i dać im jeszcze więcej możliwości na ochronę siebie, obywateli i rozwiązywanie konfliktów.
- Komunikacja w konflikcie
- Procedury bezpieczeństwa
- Obezwładnianie i techniki interwencji
- Artykulacja zdarzenia
- Obrona przed nożem
- Retencja broni – obrona przed zaborem
- Obrona przed atakiem z zaskoczenia
- Szkolenie podstawowe - Z racji małej ilości czasu spowodowanej natłokiem obowiązków służbowych i obciążeniem psychicznym tym spowodowanym materiał jest to skumulowany do najistotniejszych rzeczy ze wszystkich dziedzin:
- Komunikacja w konflikcie, deeskalacja, negocjacje kryzysowe, manipulacja, wywieranie wpływu
- Procedury bezpieczeństwa
- Obezwładnianie agresywnego osobnika
- Pokonywanie biernego oporu
- Walka w bliskim kontakcie
- Współdziałanie w zespole
- Artykulacja zdarzenia
- Obrona przed nożem
- Obrona przed atakiem z zaskoczenia
2. Szkolenia rozszerzone – Rozwijamy tematy z każdej z powyższych dziedzin. Rozwijamy techniki, metody. Tworzymy nowe zadania scenariuszowe i ich warianty aby jeszcze lepiej dopasować szkolenie do potrzeb funkcjonariuszy i dać im jeszcze więcej możliwości na ochronę siebie, obywateli i rozwiązywanie konfliktów.
- Komunikacja w konflikcie, manipulacja, wywieranie wpływu.
- Procedury bezpieczeństwa
- Obezwładnianie
- Artykulacja zdarzenia
- Obrona przed nożem
- Obrona przed atakiem z zaskoczenia
- Współdziałanie w zespole
- Szkolenia dla:
- firm
- instytucji
- organizacji
- stowarzyszeń
- szpitali
- urzędów